DREVENÝ DOMČEK KARIBU ASKOLA 4 (91430) TM. SIVÝ

Kód: LG1718
Akcia
Značka: LANIT PLAST
1 610 € / ks 1 341,67 € bez DPH
2 - 3 týždne

Dřevěný domek, síla stěny 19 mm, vnější rozměry š 302 x d 217 cm, vnější plocha domku 6,55 m2.

Detailné informácie

Podrobný popis

DREVENÝ DOMČEK KARIBU ASKOLA 4 (91430) TM. SIVÝ.

Základný model dreveného domčeka do záhrady. Tento model má šikmú strechu a dvojité výklopné dvere s oknom v každom krídle. Stavebným materiálom domu sú 19 mm hrubé profily dokonale vyfrézované zo severského smreka. Stavebnicu dodávame ako rozobratú, pričom steny sú vyrobené z jednotlivých drevených profilov, ktoré stačí len zostaviť a priskrutkovať, strecha je z pevnej dosky. To zaručuje mimoriadne jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý český majster.

Krátky popis:

  • dvojité výklopné dvere s celkovou svetlou výškou š 139 x v 175 cm
  • 3x okno v každom krídle dverí (zasklenie z plastového skla)
  • dodávané bez podlahy
  • všetok potrebný hardvér je súčasťou balenia
  • Balenie obsahuje tlakovo impregnovaný základný podlahový rošt (rám) zo severskej borovice, na ktorý možno priamo priskrutkovať podlahu.

Základy domku:
Pri budovaní základov domu dbajte na mimoriadnu opatrnosť. Základ postavte tak, aby horný okraj základu presahoval asi 5 cm nad okolitý terén. Základy musia byť presne vyrovnané a odvodnené, aby základové trámy ležali vodorovne. Aby ste zabránili priamemu kontaktu so zemou a prenikaniu pôdnej vlhkosti do nosníkov, podložte nosný rošt domu pásmi bitúmenovej lepenky (nie je súčasťou dodávky). Pre trvanlivosť základov je potrebné dodržať tieto najdôležitejšie predpoklady - podklad, rovinnosť a presnú rovinu. S kvalitným základom vydrží dom dlhšie. Nechajte si poradiť alebo si nechajte vyhotoviť základy od odborníka.

Podlaha:
Pokud domek rovnou stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, tak podlahu tak úplně nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme, je to z uživatelského hlediska mnohem příjemnější, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor domku. Podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice, na který se dá přišroubovat podlaha, je obsahem základního balení domku. Pro stavbu podlahy není úplně nutné přikupovat originální podlahu, na podlahový rám lze přišroubovat podlahu z jakéhokoliv vhodného materiálu (palubky, OSB desky apod.), který přiříznete na požadované rozměry. Dokoupením originální podlahy ale získáte jistotu, že vše "pasuje" a ušetříte si tak část práce. Položení podlahy je nutné v případě, že domek postavíte na měkkém povrchu. Vlastní originální podlaha se skládá ze smrkových profilů s pérem a drážkou. Podkladová konstrukce (nosný rám) je pak tvořena 60 mm širokými, tlakově impregnovanými podlahovými nosníky (již obsaženo v základním balení). Originální modely podlah naleznete v tomto eshopu v menu montážní příslušenství KARIBU.

Strecha:
Strecha je vyrobená z drevotriesky. Strešná krytina nie je súčasťou dodávky a je potrebné ju doplniť ihneď po dokončení stavby podľa vlastného výberu. Pre domy so šikmými strechami odporúčame samolepiacu bitúmenovú lepenku, pre ploché strechy samolepiacu hliníkovo-bitúmenovú strešnú fóliu. Na strechy so sklonom > 15° sú vhodné aj bitúmenové šindle. Potrebný počet roliek samolepiacej ALU-bitumenovej krytiny 1 x 5 metrov pre tento model domu = 2 rolky.

Povrchová úprava domčeku:
Tento model sa dodáva v profesionálnej farbe KARIBU (tmavosivá RAL 060 40 05):

  • Profesionálny KARIBU FARBSYSTEM - drevené profily sú už z vonkajšej strany natreté vysokokvalitným vodoodpudivým náterom, ktorý chráni drevo pred vplyvom UV žiarenia a poveternostných podmienok. Vnútorná strana zostáva vždy v prirodzenom neupravenom stave. KARIBU FARBSYSTEM so sebou prináša určitú počiatočnú investíciu, ale v konečnom dôsledku veľkú úsporu času, práce a peňazí.

Skladovanie pred montážou:
Pozor, obal materiálu nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len pred znečistením. Stavebnicu preto až do konečnej montáže skladujte na suchom mieste, nie priamo na zemi, chránenú pred poveternostnými vplyvmi (vlhkosť, slnko atď.). Neskladujte vo vyhrievaných priestoroch!

Povolenie na stavbu domčeku:
Drevený dom s pevnými základmi môže vyžadovať určité povolenia od miestnych úradov. Preto by ste si pred kúpou domu mali na stavebnom úrade overiť aktuálnu situáciu v súvislosti s územným rozhodnutím (rozhodnutím o umiestnení stavby). Odporúčame vám, aby ste si na všetkých miestnych úradoch overili predpisy platné pre oblasť, v ktorej sa má dom stavať, pretože výstavba domu môže byť v oblasti vašej záhrady z rôznych dôvodov úradmi obmedzená. Ak máte záhradu (pozemok) v prenájme, musíte sa dohodnúť s majiteľom.

Upozornenie:

  • výrobek dodáváme v rozloženém stavu
  • produkt na obrázku může obsahovat příplatkové příslušenství nebo prvky, které nejsou obsahem základního balení
  • tento produkt je určen výhradně pro nekomerční domácí použití

Rozmery balenie:

  • paleta - 300 x 103 x 50 cm / 420 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené záhradné domčeky
Dĺžka: 2,17 m
Farba: Sivá
Hmotnosť: 420 kg
Materiál: Drevo
Sklon střechy:
Šírka: 3,02 m
Typ: Drevené domčeky
Výška: 2,11 m
Zastavaná plocha: 6,55 m2
DOPRAVA: ZADARMO

Zahradní domek Karibu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: