Difúzna fólia reflexná membrána SUNFLEX Contact PRO 75m2

Kód: 418890
Značka: TART
230 € / bal 191,67 € bez DPH 3,07 € / 1 m2
Skladom

Superdifúzna poistná hydroizolačná membrána SUNFLEX Contact PRO s pokovanou vonkajšou reflexnou vrstvou. Reflexná pokovená vrstva v lete účinne chráni proti sálavému teplu. Špeciálna trojvrstvová technológia vďaka svojej vysokej priepustnosti umožňuje dokonalý odvod vodných pár zo strešnej konštrukcie, súčasne dokonale zabráni vniknutiu dažďovej vody do konštrukcie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Superdifúzna poistná hydroizolačná membrána SUNFLEX Contact PRO 75m2

S pokovanou vonkajšou reflexnou vrstvou kombinuje vynikajúcu schopnosť odrážania tepla výrobkov SUNFLEX s vysokým stupňom paropriepustnosti. Reflexná pokovená vrstva v lete účinne chráni proti sálavému teplu. Špeciálna štvorvrstvová technológia vďaka svojej vysokej priepustnosti umožňuje dokonalý odvod vodných pár zo strešnej konštrukcie, súčasne dokonale zabráni vniknutiu dažďovej vody do konštrukcie.

Použitie:

  • dvojplášťové strechy
  • odráža až 95-98% tepelného slnečného žiarenia
  • vysoká pevnosť, zaťažiteľnosť a odolnosť proti prešliapnutiu
  • vysoká priedušnosť pre vodné pary
  • kvalitná poistná hydroizolácia
  • skladovanie mimo dosah UV žiarenia
  • zloženie vrstiev: pokovaná PPL textília / vodotesná membrána / PPL textília


Strešný systém SUNFLEX
Priedušná fólia SUNFLEX Contact PRO spolu s parotesnou fóliou SUNFLEX ROOF-IN tvorí vysoko energeticky úsporný systém, ktorý optimálne ochráni stavebné konštrukcie spolu s tepelnou izoláciou pred fyzikálnymi procesmi a vplyvmi (vlhkostné vplyvy, zatekanie, náhle teplotné zmeny pôsobiace na životnosť materiálov).

 

Montáž:

Hlavnou zásadou inštalácie termoreflexných fólií je zachovanie vzduchovej medzery pred reflexnou vrstvou fólie. U fólie SUNFLEX® Contact PRO sú to potom strešné laty a kontralaty. Fóliu SUNFLEX® Contact PRO napneme pozdĺžne cez krokvy a pritlčieme kontralaty. Odporúčame použiť tesniace pásy pod kontralaty, ktoré zamedzia prieniku vody v miestach, kde je fólia perforovaná klincami. Minimálny presah jednotlivých pásov je 10 cm. Presahy membrány sa medzi sebou spoja pomocou dvojitej aplikačnej pásky.

Pri aplikácii v rámci prevetrávanej fasády napneme fóliu SUNFLEX® Contact PRO v jednotlivých pásoch (šírka 1,5 m) vodorovne k izolácii obvodovej steny objektu, pričom začíname od zeme. Nasledujúci pás fólie inštalujeme s cca 10 cm presahom cez predchádzajúci pás a zlepíme pomocou aplikačnej pásky. Po inštalácii a provizórnom uchytení fólie (sponkovačkou, popr. obojstranne lepiacou páskou) sa montuje konštrukcia úchytu vonkajšieho opláštenia (rošt) a na záver finálne opláštenie objektu. Presahy membrány je nutné medzi sebou spojiť pomocou integrovaných aplikačných pásiek.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: SUNFLEX
Hmotnosť rolky: 14,3kg
Plošná hmotnosť: 190 g/m²
Počet v balení: 75 m2
Rolka: 75 m2
Rozmer: 1,5 x 50 m
Špecifikácia: Hliníková vrstva ALU
jednotky: m2
Množství v balení: 75

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: