Dilatačný okrajový pásik PE MIRELON hr. 5 x 200 mm pás

Kód: 101.00200
PRIPRAVENÉ NA EXPEDÍCIU
Značka: PRODOMOS line
10,80 € / ks 9 € bez DPH 0,22 € / 1 m
Skladom

Vhodné použitie v stavebníctve (tesnenia, dilatácie - pre oddelenie zvislých stavebných konštrukcií od betónových plôch a na zachytenie rozpínavosti stavebných materiálov, pre namáhané škáry), pri opravách v domácnostiach ... Všetok materiál je certifikovaný v Českej republike a má Stavebné technické osvedčenie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dilatačný okrajový pásik PE MIRELON - IZOSTEP XPE.

 Vhodné použitie v stavebníctve (tesnenia, dilatácie - pre oddelenie zvislých stavebných konštrukcií od betónových plôch a na zachytenie rozpínavosti stavebných materiálov, pre namáhané škáry), pri opravách v domácnostiach.

  • Trvalo pružná výplň dilatačných špár pri konštrukcii podláh
  • Perforované pre jednoduché oddelenie
  • Materiál - penový polyetylén

 

Montážny návod kročajového izolačného pásu
Na očistenú konštrukciu, zbavenú hrubých nečistôt, môžeme pokladať kročajový izolačný pás priamo z role a potom pomocou noža, alebo nožníc odstrihneme priamo na mieru plochy. Pokiaľ používame pás pod betónovú mazaninu, odporúčame vzhľadom k možnému vzniku hlukových mostov, prekladať izoláciu minimálne o 10 centimetrov. Pri priestupoch, napr. rozvodu kúrenia a pod., je potrebné tieto rozvody dokonale obaliť materiálom izolácie.

Pri stenách je vhodné použiť okrajový dilatačný pásik a tak oddeliť obvodový plášť od samotnej podlahy. Dilatačné pásiky bránia šíreniu rezonancií do zvislých konštrukcií. Pri pokladaní je možné po páse chodiť bez toho, že by to malo vplyv na jeho vlastnosti. Táto kročajová izolácia sa v žiadnom prípade nesmie zakrývať sypkým materiálom, ako napr. pieskom či kamenivom. Pri inštalácii je potrebné dbať na jeho dôkladné položenie, aby niektoré jeho časti neboli voľne vo vzduchu. V opačnom prípade by mohlo dôjsť pri následnej betonáži k sadaniu a popraskaniu betónovej mazaniny.

Dilatačný okrajový pásik
Používa sa ako izolačná kroková vrstva medzi podlahou a stenou v kombinácii s vodorovnou krokovou izoláciou. Bráni šíreniu zvukových vĺn do zvislých konštrukcií. Hrúbka 5 mm spĺňa minimálne požiadavky na krokový útlm.

Montážny návod dilatačného okrajového pásiku
Na očistenú zvislú konštrukciu, zbavenú hrubých nečistôt, priložíme a rozvinieme po celom obvode miestnosti dilatačný pásik v šírke cca o 3 cm väčšej, ako je predpokladaná výška finálnej podlahovej konštrukcie. Po vyrovnaní a zatuhnutí podlahovej vrstvy zarežeme a začistíme nožom na požadovanú výšku. Pásik môžeme fixovať obojstranne lepiacou páskou. V prípade potreby nadstavenia sa odporúča prekladať minimálne o 10 centimetrov. 

Dodatočné parametre

Kategória: Dilatačné pásy a fólie
Dĺžka: 50 m
Farebné prevedenie: Podľa skladových zásob
Hmotnosť: 0,5 kg
Hrúbka: 5 mm
Počet v balení: 50 m
Šírka: 200 mm
Typ: Dilatačný pás
jednotky: m
Množství v balení: 50

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: