Komínový nadstavec s podstavou EKON hlavice 300 mm

Kód: KOM.069
Značka: PRODOMOS line
249 € / ks 207,50 € bez DPH
Skladom u dodávateľa

Komínová hlavica je vyrobená z nerezového plechu o sile 0,6 - 1,0 mm, a spojená bodovými zvarmi a nitovaním. Je vhodná pre odvod spalín zo všetkých typov spotrebičov. Je odolná voči vlhkosti, čo umožňuje suchý aj mokrý prevádzku spotrebičov. Použitie je vhodné ako pri novostavbách, tak aj pri rekonštrukciách. Zodpovedá požiadavkám STN EN 1856-1 - vyrábaná z komponentov EKON, ktorý je certifikovaný.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nerezová komínová hlavica s podstavou EKON 300 mm


Je vhodná na odvod spalín zo všetkých typov spotrebičov. Je odolná voči vlhkosti, čo umožňuje suchú aj mokrú prevádzku spotrebičov. Použitie je vhodné ako pri novostavbách, tak aj pri rekonštrukciách. Vyrobená z nerezového plechu o hrúbke 0,6 - 1,0 mm, a spojená bodovými zvarmi a nitovaním. Vyhotovenie striešky obmedzuje úlet pevných častíc spaľovania a zároveň zabraňuje zatekaniu dažďovej vody do komínového prieduchu.

Komínová hlavica EKON svojou konštrukciou zlepšuje ťah komína a pôsobí aj ako ochranný prvok a predovšetkým jeho hlavy. Zvýšením ťahu dochádza k zdokonaleniu priebehu horenia a zvýšená teplota spalín opäť zvyšuje ťah komína. Vhodná pre všetky typy komínov, kachlí, kotlov a rovnako poslúži aj pre rôzne typy ventilačných zariadení.

Skladá sa z dvoch častí:

  • vnútorná rúra so základovou doskou
  • plášť valcového tvaru s prelisovanými okienkami a difúzorom s odklápacou strieškou

Na plášti hlavice je v hornej časti pribudovaný difúzor so strieškou, ktorý pozostáva z krídeliek pripevnených k rúre difúzora, ktorých tvarové usporiadanie tvorí prstenec. Teleso hlavice má po obvode svojho plášťa vytvorenú sústavu vstupných otvorov a vo svojej spodnej časti výseky. Vstupné otvory telesa hlavice sú vytvorené v tvare priečnej polovice plášťa ihlana a vyhnuté smerom nahor dovnútra plášťa. Strieška hlavice je pripevnená k difúzoru pomocou otočného pántu a zaisťovacích spôn, zapadajúcich do zaisťovacích otvorov difúzora. Strieška je vytvorená z horného a spodného dielu tvaru kužeľa, opatreného kondenzačným otvorom. Na hornej časti pántu je nezmazateľne prevedené označenie výrobcu komínovej hlavice.

Zodpovedá požiadavkám STN EN 1856-1 - vyrábaná z komponentov EKON, ktorý je certifikovaný.

Technické parametre:

Dodatočné parametre

Kategória: KOMÍNOVÉ HLAVICE a TURBÍNY
Celková výška: 510 mm
Hmotnosť hlavice: 8,1 kg
Počet v balení: 1 ks
Priemer: 300 mm
Priemer klobúka: 480 mm
Špecifikácia: nadstavec s podstavou

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: